Obsługa kadrowa i jej istota w biznesie

Żaden biznes nie może funkcjonować bez pracowników, a tymi trzeba odpowiednio zarządzać. Pomoże w tym obsługa kadrowa czyli wykonywanie czynności związanych z pracownikami. Są to między innymi: prowadzenie dokumentacji, prowadzenie rekrutacji, motywacja załogi, zajmowanie się szkoleniami w firmie, kwestie płacowe i masa innych zadań. Jak widać ten dział ma do wykonania masę żmudnej i nigdy niekończącej się pracy.

Coraz więcej obowiązków kadrowych

A czy zauważyłeś, że ostatnio bardzo często tzw. HR-om brakuje na wszystko czasu? Skąd się to bierze? A no stąd, że zakres pracy kadr rośnie z każdym rokiem. Mamy coraz bardziej wymagające społeczeństwo. Pracownicy nie chcą pracować tylko i wyłącznie ze względu na kompetencje. Liczą również na możliwość rozwoju zawodowego, udziału w szkoleniach, możliwości awansu wewnętrznego. Jeśli firma nie dba odpowiednio o takiego pracownika, on po prostu odchodzi do innej. A to pociąga za sobą kolejne koszty. Jakie?

Koszty rotacji pracowniczej

Otóż rotacja pracownika generuje koszty okresu wypowiedzenia, kiedy jak wskazują badania, pracownicy są dużo mniej wydajni. Kolejna sprawa to koszty przeszkolenia nowego pracownika, biorąc również pod uwagę to, że może popełniać początkowo błędy, które również mogą być kosztowne. To jest również zawsze ryzyko, że kolejny pracownik równie szybko opuści takie miejsce pracy i koszty się podwoją. W końcu firma może wpaść w cały łańcuch rotacyjny. Warto dodać, że we współczesnym świecie bardzo często wydają pracodawcy opinie na portalach. Czy warto ryzykować dobre imię firmy? No dobrze, ale jak się mają do tego usługi kadrowe, pomyślisz. Otóż bardzo prosto wiąże się to w jedną całość. Kiedy kadry firmowe mają ręce pełne pracy, nie mogą się wystarczająco dobrze skupić na zajmowaniu się szkoleniem, motywowaniem, rozwojem pracowników, na co ci z kolei mocno liczą.

                        Usługi kadrowe

I tu z pomocą przychodzą właśnie wspomniane już usługi kadrowe, które odciążą HR,  przynajmniej w niektórych obowiązkach, a ten będzie mógł wtedy bardziej skupić się na pracy z pracownikami. Taka metoda działania to świetny sposób, aby pracownicy związali się ze spółką, aby chętnie dla niej pracowali, aby byli zmotywowani do podnoszenia zarobków przedsiębiorstwa. Tacy pracownicy to skarb. A w dodatku wcale nie skarb poza naszym zasięgiem. Wystarczy się naprawdę postarać. Wprowadzić procesy, które sprawią, że ludzie będą się czuli w firmie bardzo dobrze.

Ty nie wiesz jak to zrobić? Nic się nie martw, Twój dział kadr z pewnością się tym zajmie, jeśli oddelegujesz pewne zadania do firmy outsourcingowej. A jeśli Twoje HR-y jeszcze nie rozwinęły pewnych umiejętności potrzebnych do rozwijania i motywowania pracowników – wyślij je po prostu na szkolenie, a na pewno się zwróci.

                        Podsumowanie

Pamiętaj, aby utrzymać się na rynku nie możesz zostać z tyłu. Obecnie na rynku zachodzą ogromne zmiany, bardzo szybkie zmiany, za którymi naprawdę ciężko nadążyć. Dlatego też powstaje tyle firm outsourcingowych, świadczących usługi kadrowo – płacowe, aby wspierać przedsiębiorców takich jak Ty. Pozwól sobie pomóc i zainteresuj się outsourcingiem płacowo – kadrowym.