Nowe możliwości w manicure – frezy diamentowe

Frezy diamentowe do paznokci stają się nieodzownym elementem profesjonalnych salonów kosmetycznych, którym zależy na wykonywaniu usług na jak najwyższym poziomie. Obok możliwości artystycznych, jakie oferują frezy, a które okazują się niemożliwe do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnego pilnika, przyśpieszają oraz usprawniają pracę podczas wykonywania manicure i pedicure. Najczęściej spotykane frezy, jednocześnie, najlepiej sprawdzające się w trakcie pracy, to ostrza wykonane z karbidu, z dodatkowymi wcięciami, które usuwają pyłek, a także diamentowe, o wyższej twardości, niż karbidowe, co wydłuża ich żywotność.

Jeśli ktoś jeszcze nie posiada tego typu narzędzi, zarówno w salonie, jak również na użytek prywatny, w celu podniesienia wygody podczas samodzielnej pielęgnacji płytek paznokcia oraz uzyskania lepszego efektu, może skorzystać z ogólnodostępnym informacji. Wystarczy wpisać frazę frezy diamentowe do paznokci allegro w przeglądarce, by znaleźć kilka technicznych informacji oraz zapoznać się ze zróżnicowanymi kształtami frezów, a co zatem idzie, ze wszechstronnymi możliwościami ich zastosowania. W przypadku, gdy decydujemy się na zakup, warto upewnić się co jakości wykonania frezów, aby w pełni czerpać potencjał, jaki niosą ze sobą te narzędzia.

Frezy diamentowe oraz ich kształty

Jednym z podstawowych frezów to ostrze o kształcie stożka. Ceniony przez stylistów, którzy w precyzyjny sposób chcą nadać idealny kształt paznokciom żelowym, bądź akrylowym. Również podczas usuwania zrogowaceń naskórka wokół płytki paznokcia, ich obecność w zestawie do manicure okaże się nieoceniona, a także pozwoli zaoszczędzić czas i kompleksowo zadbać palce klientki. Wydaje się być niezastąpiony także podczas matowanie, bądź pracy z twardymi fragmentami płytki, bądź skóry.

Kolejnym, użytecznym narzędziem w naszym zestawie okaże się ostrze o kształcie walca. Dzięki jego obecności, o wiele łatwiej jest uzyskać idealny owal paznokcia, a także skrócić płytkę. Dodatkowym atutem jest większa kontrola i precyzja podczas pracy.

Frez o kształcie szpica to ostrze stworzone z myślą o ściąganiu warstwy akrylu bądź żelu, a także usuwaniu ozdób. Przydaje się podczas matowienia progu tipsa. Dodatkowo dzięki temu ostrzu możemy wykonać niewielki nawiercenia w strukturze paznokcia, w którym następnie umieścić może małe zdobienia, co tylko zwiększy trwałość naszej pracy. Również frezy – wrzeciono pozwalają w dokładny sposób przygotować paznokcie do docelowego zabiegu manicure, czyli zdobienia.

Frezy diamentowe do paznokci – zadbaj o swoje narzędzie pracy

Pomimo wysokiej jakości wykonania ostrzy oraz materiałów, które zwiększają wytrzymałość frezów, musimy dbać o nie, jak o każde inne narzędzie pracy. Ważny jest proces sterylizacji oraz dezynfekcji narzędzia, który dodatkowo zapobiega rdzewieniu. Z tego powodu ważny jest również czas, podczas którego ostrze przebywa w płynie dezynfekującym, a także stosowanie właściwych środków myjących o właściwym stężeniu. Jednak, aby w jak najlepszy sposób zabezpieczyć frez przed uszkodzeniami, najlepiej stosować świeżo przygotowane roztwory środków do dezynfekcji. Również temperatura podczas czyszczenia suchym narzędziem, ma znaczący wpływ na wytrzymałość ostrzy.

Frezy diamentowe do paznokci, do przyrządy, które z pewnością wymagają troski, w zamian jednak zyskujemy niezastąpione narzędzie pracy. Zatem, aby w jak najlepszy sposób móc cieszyć się z ich możliwości, warto zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi materiałów, z jakich ostrza zostały wykonane, by mieć pewność o ich wysokiej jakości.